Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Mazowiecka Akademia Seniora” z udziałem bielańskich policjantów

Data publikacji 28.10.2014

W miniony weekend policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V spotkali się z osobami starszymi w ramach programu „Bielańska Akademia Seniora”. W ramach tego przedsięwzięcia w spotkaniu wziął również udział przedstawiciel „Mazowieckiej Akademia Seniora”. Głównym tematem rozmów profilaktycznych były oszustwa metodą „na wnuczka, policjanta”, kradzieże oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Bezpieczeństwo i edukacja seniorów są bardzo ważnym elementem profilaktyki policyjnej. Bielańscy funkcjonariusze w miniony weekend spotkali się z osobami starszymi z terenu Bielan aktywnie uczestniczącym w programie „Bielańska Akademia Seniora”, by zwrócić szczególną uwagę na taktykę działania oszustów metodą „na wnuczka i policjanta”. Dodatkowo, podczas miłej i przyjaznej wymiany zdań, funkcjonariusze odpowiadali na pytania gospodarzy związane z tematyką spotkania, jak również innymi problemami, jakie nurtują ludzi starszych, a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Ponadto uczestnicy spotkania chętnie dzielili się z policjantami swoimi doświadczeniami życiowymi, niejednokrotnie przykrymi dla nich, ale pozwalającymi im na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość.

Na spotkanie z seniorami został zaproszony policjant z Komendy Stołecznej Policji, który w ramach programu „Mazowiecka Akademia Seniora” zwracał uwagę osobom starszym na szeroko rozumiane bezpieczeństwo, w tym również w ruchu drogowym.

Program „Mazowiecka Akademia Seniora” powstał w ramach utworzonej przez Wojewodę Mazowieckiego, jedynej w Polsce, grupy zadaniowej ds. seniorów przy zespole Razem Bezpieczniej. Jego inicjatorem jest Komenda Stołeczna Policji, partnerami - wojewódzkie inspekcje i straże. Projekt będzie też realizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu. Program kompleksowo podchodzi do potrzeb seniorów. Bezpieczeństwo obejmuje tu także kwestie zdrowia czy pomocy społecznej. Jego wyjątkowość polega też na tym, że w realizację inicjatywy są zaangażowani sami seniorzy. Przeszkoleni liderzy wspierają działania służb i inspekcji poprawiające bezpieczeństwo osób starszych, na przykład inicjując otwarte spotkania edukacyjne w lokalnym środowisku.

eb


 

Powrót na górę strony