Kierowca i pasażer z marihuaną - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Kierowca i pasażer z marihuaną

Data publikacji 11.01.2021

W miniony weekend pasażer i kierowca hyundaia zostali zatrzymani przez bielańskich wywiadowców. Obaj mężczyźni mieli przy sobie marihuanę. Koledzy trafili do policyjnego aresztu, a narkotyki zostały zabezpieczone. Grozi im teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wywiadowcy z Bielan na ulicy Wrzeciono podjęli interwencję wobec kierującego pojazdem marki Hyundai, w związku z popełnieniem przez kierowcę wykroczenia w ruchu drogowym. W samochodzie znajdowało się dwóch mężczyzn. Po zatrzymaniu pojazdu funkcjonariusze poczuli charakterystyczną woń marihuany.

Kierowca widząc policjantów wrzucił pod siedzenie zawiniątko z suszem roślinnym, co nie umknęło uwadze mundurowych. Okazało się, że również pasażer miał przy sobie narkotyki.  Środki odurzające o łącznej wadze około 5 gramów poddano badaniu testerem, które wykazało, że jest to marihuana.

Mężczyzn zatrzymano i przewieziono do komendy przy ulicy Żeromskiego. Dochodzeniowcy przedstawili 29-letniemu kierowcy i 33-letniemu pasażerowi zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Elwira Kozłowska/g.p