Dzielnicowi pomogli bezdomnym. Ty również możesz pomóc! - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi pomogli bezdomnym. Ty również możesz pomóc!

Zimowa aura to zmora dla wszystkich tych, którzy pozbawieni są dachu nad głową. Dla bezdomnych każda doba to trudna walka o to, aby przeżyć. Dlatego dzielnicowi z Bielan dokładnie sprawdzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni i niosą im niezbędną pomoc. Mundurowi skontrolowali jeden z pustostanów na terenie dzielnicy i dostarczyli bezdomnym ciepłe posiłki. Policjanci poinformowali również instytucje pomocowe, aby wspólnymi siłami wesprzeć potrzebujących. I Ty możesz pomóc! Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zima ma dwa oblicza. Jedno to piękne, białe krajobrazy i niezliczone sposoby na aktywne spędzenie czasu wolnego. Drugie, na które Policja zwraca uwagę, to znacznie smutniejsze oblicze obecnej pory roku. Wraz z opadami śniegu nadeszły mocno odczuwalne spadki temperatur. To oznacza bardzo ciężki czas dla osób bezdomnych. Dworce, altany działkowe, pustostany- właśnie w takich miejscach szukają schronienia bezdomni. Często wydaje im się, że są pozostawieni sami sobie. Nic bardziej mylnego. Zima to czas wytężonej pracy, przede wszystkim dla dzielnicowych. Bardzo dobre rozpoznanie w problemach występujących w przydzielonych rejonach służbowych, pozwala im na dotarcie do osób potrzebujących pomocy.

Najlepszym tego przykładem jest interwencja asp. szt. Marka Golisza oraz mł. asp. Moniki Musińskiej. Dzielnicowi, gdy tylko uzyskali informację o osobach bezdomnych, które pojawiły się w jednym z pustostanów na terenie dzielnicy Bielany, od razu zaczęli działać. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn, z których jeden jest osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku. Mężczyźni nie chcieli żadnej pomocy, w tym również proponowanej opcji udania się do noclegowni.

Dzielnicowi kupili dwóm mężczyznom ciepłe posiłki i przywieźli w termosie ciepłą herbatę. Następnego dnia pojawili się znowu z ciepłym posiłkiem. To jednak nie koniec wsparcia dla tych ludzi. Dzielnicowi już skontaktowali się z jednym z lokali gastronomicznych, który zaoferował ciepłe posiłki dla mężczyzn oraz z władzami samorządowymi. Cel jest jeden, wspólnymi siłami w jak największym możliwym zakresie pomóc bezdomnym mężczyznom.

Aby pomóc policjantom, w jeszcze szybszym dotarciu do miejsc, w których przebywać mogą osoby bezdomne, przypominamy o możliwości skorzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Twoje jedno kliknięcie może uratować ludzkie życie.

nadkom. Elwira Kozłowska/PŚ