Usłyszał 232 zarzuty za oszustwo - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał 232 zarzuty za oszustwo

Data publikacji 01.03.2021

Policjanci z bielańskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z Biura do walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji zatrzymali obywatela Ukrainy, który nadał ponad 800 paczek, nie uiszczając płatności za te usługi. 27-latek usłyszał 232 zarzuty za oszustwo. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

27-letni mężczyzna został zatrzymany w miejscu pracy przez policjantów z bielańskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i funkcjonariuszy z Biura do walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji. Mężczyzna od maja 2019 roku nadał ponad 800 paczek. W systemie informatycznym służący do obsługi procesu nadawania przesyłek, wprowadził fałszywe kody systemu płatności mobilnych, a tym samym nie uiszczał opłaty za usługi, które zostały wykonane. Działając w ten sposób mężczyzna naraził firmę na straty sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Obywatel Ukrainy usłyszał już 232 zarzuty za oszustwo. Funkcjonariusze zabezpieczyli również 33 000 złotych na poczet przyszłych kar. Teraz 27-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienie wolności.

nadkom. Elwira Kozłowska/is