Ma zakaz zbliżania do pokrzywdzonego - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Ma zakaz zbliżania do pokrzywdzonego

Data publikacji 06.04.2021

Dzielnicowi z Bielan zatrzymali mężczyznę, który groził sąsiadowi pozbawieniem życia. 29-latek trafił do policyjnej celi oraz usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policji, zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym i zakazem zbliżania się. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bielan otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, któremu groził sąsiad. Mężczyzna niedawno opuścił zakład karny. 29-latek bez wyraźnego powodu groził, że pozbawi sąsiada życia.  Pokrzywdzony obawiając się o swoje życie od razu powiadomił policję.

Sprawą zajęli się dzielnicowi z Bielan. Mundurowi zatrzymali 29-latka i przewieźli do komendy przy ulicy Żeromskiego. Śledczy z wydziału dochodzeniowego zgromadzili materiał dowodowy oraz przedstawili zatrzymanemu zarzut kierowania gróźb karalnych. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, ponadto ma zakaz kontaktowania się w jakikolwiek sposób z pokrzywdzonym  i zakaz zbliżania się na odległość nie mniejszą niż 30 metrów. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Elwira Kozłowska/PŚ