Wrócił na miejsce przestępstwa - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Wrócił na miejsce przestępstwa

Data publikacji 07.04.2021

Żoliborscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie włamania i włamanie do pawilonów handlowych na terenie bazaru. Sprawca po pierwszej nieudanej próbie wrócił na miejsce zdarzenia. Łupem mężczyzny padły pieniądze, e-papierosy płyny i susz. Zatrzymany 21-latek już usłyszał dwa zarzuty, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę wielkanocną doszło do włamania i usiłowania włamania do pawilonów handlowych na bazarze, na terenie Żoliborza. Około godziny 4.00 sprawca usiłował dostać się do pawilonu z zabawkami, Nie udało mu się to, uszkodził jednak prowadnicę rolet antywłamaniowych. Sześć godzin później wrócił na miejsce i odjął kolejną próbę. Tym razem wypychając okno wszedł do pawilonu z e-papierosami. Łupem złodzieja padły pieniądze, e-papierosy, płyny i susz.

O zdarzeniach policję powiadomił ochroniarz. Funkcjonariusze z Żoliborza zatrzymali 21-latka i przewieźli do komisariatu przy ulicy Rydygiera. Tam mężczyzna usłyszał dwa zarzuty za usiłowanie kradzieży z włamaniem i kradzież  z włamaniem. W sumie mężczyzna naraził właścicieli na straty sięgające prawie 4000 złotych. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Elwira Kozłowska/PŚ