Dwukrotnie, tego samego dnia dokonali kradzieży - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwukrotnie, tego samego dnia dokonali kradzieży

Data publikacji 17.05.2021

Za kradzieże elektronarzędzi i klocków odpowie para zatrzymana przez bielańskich policjantów z prewencji. Mężczyzna wraz ze znajomą wpadł w ręce mundurowych, w jednej z placówek handlowych na terenie dzielnicy. Oboje, tego samego dnia, dwukrotnie, w różnych sklepach zabrali towar z półek bez płacenia za niego. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Bielańscy mundurowi zostali wezwani do jednej z placówek handlowych w związku z kradzieżą elektronarzędzi i klocków. Klienci zabrali z półki wyrzynarkę, młotowiertarkę i klocki, a następnie wyszli ze sklepu omijając kasy. Oboje zostali zatrzymani przez policjantów z prewencji.

Nieuczciwi klienci trafili do komendy przy ulicy Żeromskiego. Dochodzeniowcy prowadzący sprawę ustalili, że mają oni na swoim koncie jeszcze jedną kradzież. Tego samego dnia, w podwarszawskiej miejscowości, w placówce handlowej dokonali kradzieży 6 sztuk wiertarek. Łącznie narazili dwa sklepy na straty sięgające ponad 1500 złotych.

Kobieta i mężczyzna już usłyszeli dwa zarzuty za kradzieże elektronarzędzi i klocków. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Elwira Kozłowska/is