Marihuana w bieliźnie i w mieszkaniu - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Marihuana w bieliźnie i w mieszkaniu

Data publikacji 09.06.2021

Policjanci z wydziału prewencji bielańskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. 25-latek przy sobie i w mieszkaniu posiadał ponad 8 gramów marihuany. Zatrzymany już usłyszał zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara od roku do 3 lat pozbawienia wolności.

Po godzinie 18.00 policjanci patrolujący rejon ulicy Kochanowskiego zauważyli zaparkowany samochód i siedzących w nim dwóch mężczyzn. Kiedy funkcjonariusze podeszli do pojazdu poczuli zapach marihuany. W trakcie interwencji kierowca dobrowolnie wydał zawiniątko z suszem roślinnym, które ukrył w bieliźnie.

Jeszcze tego samego dnia policjanci przeszukali lokal, w którym zamieszkiwał 25-latek. W mieszkaniu również znajdowało się zawiniątko z suszem roślinnym.

Wywiadowcy zatrzymali mężczyznę oraz zabezpieczyli ujawnione substancje. Badania potwierdziły, że zabezpieczone narkotyki to marihuana o łącznej wadze ponad 8 gramów.

25-latek już usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Elwira Kozłowska/is