Przedszkolaki z Bielan uczyły się o bezpieczeństwie - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Przedszkolaki z Bielan uczyły się o bezpieczeństwie

Data publikacji 10.06.2021

Policjanci z Bielan angażując się w policyjną profilaktykę odwiedzają także najmłodszych słuchaczy. Kilka dni temu przeprowadzili zajęcia o bezpieczeństwie w przedszkolu „Misia Uszatka” przy ulicy Gajcego 9. Maluchy podczas spotkania były ciekawe wszystkiego, co związane jest z pracą funkcjonariuszy, były również pilnymi słuchaczami oraz z wielkim entuzjazmem odpowiadały na pytania.

Bielańscy policjanci z wydziału do spraw profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii rozmawiali z najmłodszymi  jak należy postępować w związku z zagrożeniami, które mogą się przytrafić podczas zabawy w domu lub na podwórku. Dzieci dowiedziały się o właściwych zachowaniach na drodze i o tym, jak postępować w przypadku spotkania z agresywnym psem. Zwrócono również uwagę, aby nie podawały nikomu swoich danych personalnych oraz adresu zamieszkania. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały i zadawały liczne pytania.

Funkcjonariusze przypomnieli także o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia oraz jak ważne jest noszenie odblasków po zmroku.

Z pewnością spotkanie to na długo zapisze się w pamięci zarówno dzieci jak i policjantów.

nadkom. Elwira Kozłowska/is

 

  • Policjantki i przedszkolaki
  • Policjantki i przedszkolaki
  • Policjantki i przedszkolaki