Wakacyjna wizyta w Stowarzyszeniu "Usłyszeć świat" - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Wakacyjna wizyta w Stowarzyszeniu "Usłyszeć świat"

Data publikacji 20.07.2021

W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczne Wakacje 2021” – bielańscy policjanci odwiedzili Stowarzyszenie "Usłyszeć Świat". Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w okresie wakacyjnym. Podczas prelekcji policjanci omówili najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem nad wodą.

Policjanci z wydziału do Spraw Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Społecznej, na co dzień zajmujący się profilaktyką wśród dzieci i młodzieży, w ramach  ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie Bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji wakacyjnej „Bezpieczne Wakacje 2021” odwiedzili dzieci ze Stowarzyszenia „Usłyszeć Świat” przy ulicy Nocznickiego.

Podczas prelekcji, policjanci omówili wszystkie najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa podczas  trwających wakacji. Szczególną uwagę zwrócili dzieciom na podstawowe zasady bezpiecznego odpoczynku nad wodą.

Dzieci usłyszały także o bezpieczeństwie na drodze, a także o sytuacjach związanych z poznawaniem osób nieznajomych. Najmłodsi dowiedzieli się jak należy się zachować i gdzie szukać pomocy w przypadku zagubienia się na plaży, czy w lesie oraz jak zachować się w przypadku ataku ze strony agresywnego psa. Nie zabrakło nauki numeru alarmowego 112.

nadkom. Elwira Kozłowska