,,Artystyczny przeWODNIK" na Bielanach - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,Artystyczny przeWODNIK" na Bielanach

Data publikacji 23.07.2021

Wakacje rozpoczęły się na dobre! W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych, policjantki zajmujące się profilaktyką na warszawskich Bielanach w ramach „Lata w mieście”, spotykały się z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach. Spotkania zorganizowane były w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.


Po raz kolejny policjanci z Bielan włączyli się w ogólnopolską akcję „ Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Celem akcji jest promowanie właściwych zachowań, zwłaszcza nad wodą. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr  293 przy ulicy Kochanowskiego 8. Podczas zajęć dzieci aktywnie włączały się w dyskusję na temat właściwego zachowania w rejonach akwenów wodnych oraz rozmowy o zasadach bezpiecznej kąpieli.

Dodatkowo, dzieci z pomocą policjantki powtórzyły sobie numery alarmowe, schemat postępowania w sytuacjach zagrożenia oraz kontaktu z osobą nieznajomą. Na zakończenie spotkania, wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki edukacyjne „Kapitan Wyderka”. Podczas spotkania zachęcano dzieci do udziału w konkursie pn. "Artystyczny przeWODNIK", którego celem jest promowanie bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku nad wodą.

nadkom. Elwira Kozłowska/g.p

 

  • Policjantki z dziećmi
  • Policjantki z dziećmi
  • Policjantki z dziećmi