„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na Bielanach - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na Bielanach

Data publikacji 26.07.2021

Policjanci z Bielan w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 223. Wizyta miała na celu uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest bezpieczeństwo w życiu codziennym, a zwłaszcza podczas letniego wypoczynku.

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 223 przy ul. Kasprowicza odbyło się spotkanie dzieci z dzielnicowym i policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną. Podczas spotkania policjanci omawiali zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku. W ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjanci opowiedzieli dzieciom o właściwym zachowaniu w rejonach akwenów, w tym o zasadach bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, co w efekcie wpływa na ograniczenie wypadków utonięć zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych.

Policjanci przypomnieli również o zasadach poruszania się po drodze, a także kim jest osoba obca. Dzieci przypomniały sobie numery telefonów alarmowych oraz umiejętności wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia. Mundurowi opowiedzieli też dzieciom o specyfice zawodu policjanta oraz o zadaniach realizowanych przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

podinsp. Elwira Kozłowska/g.p

 

 

  • Policjanci z dziećmi
  • Policjanci z dziećmi
  • Policjanci z dziećmi