Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór, zakaz zbliżania i zakaz kontaktowania się z partnerką

Data publikacji 26.07.2021

Zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 30 metrów, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz dozór policyjny został zastosowany wobec 61-latka, który podejrzany jest o kradzież pieniędzy i groźby pod adresem pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Żoliborscy mundurowi zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy i groźbach pod adresem pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej. Jak ustalili funkcjonariusze, 61-letni mężczyzna mieszkający ze swoją partnerką w mieszkaniu przy ulicy Broniewskiego, zabrał kobiecie pieniądze, które schowała pod poduszką. Gdy pokrzywdzona powiedziała o tym pracownikowi OPS-u, a ten zwrócił uwagę mężczyźnie, 61-latek zaczął grozić pracownikowi pozbawieniem życia. Kobieta wezwała policję.

Mundurowi, którzy przybyli na miejsce, zatrzymali 61-latka. Mężczyzna w komisariacie usłyszał zarzuty za kierowanie gróźb karalnych pod adresem pracownika OPS-u i kradzież pieniędzy w kwocie 1200 złotych. Wobec mężczyzna prokurator zastosował policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 30 metrów i zakaz kontaktowania się z nią. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Elwira Kozłowska/g.p