Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt i cztery dozory za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 27.07.2021

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zatrzymali pięć osób podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli 22 gramy amfetaminy. Jeden z mężczyzn na 3 miesiące trafił do aresztu. Wobec pozostałych trzech mężczyzn i kobiety został zastosowany policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, otrzymali informację o mężczyźnie, który może posiadać zabronione substancje. Funkcjonariusze udali się do mieszkania przy ulicy Dantego, gdzie mieszkał 23-latek. Okazało się, że młody mężczyzna posiadał przy sobie około 6 gramów amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany, a środki odurzające zabezpieczone. W kolejnym mieszkaniu, użytkowanym przez mężczyznę funkcjonariusze zastali cztery osoby i znaleźli kolejne porcje amfetaminy.

Zatrzymani trafili do policyjnej celi, a badanie zabezpieczonych środków odurzających wykazało, że jest to amfetamina o wadze 22 gramów.

Prokurator przedstawił czterem mężczyznom i kobiecie zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. 23-letni mężczyzna, który miał przy sobie około 6 gramów amfetaminy usłyszał dodatkowo zarzut za ich udzielnie. Sąd zastosował wobec niego areszt na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych czterech osób został zastosowany policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Elwira Kozłowska/mg