Wtargnął do cudzego mieszkania - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wtargnął do cudzego mieszkania

Data publikacji 29.07.2021

Policjanci z Żoliborza przedstawili 29-latkowi zarzut naruszenia miru domowego i uszkodzenia mienia. Jego 43-letnia partnerka usłyszała zarzuty za podżeganie. Mundurowi poproszeni zostali o interwencję w związku z wtargnięciem mężczyzny do cudzego mieszkania. Teraz oboje za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W miniony weekend do jednego z mieszkań na terenie Żoliborza wtargnął 29-letni mężczyzna i zażądał od właścicielki oddania pieniędzy. Kobieta rzekomo miała pożyczyć je od jego partnerki. 29-latek przez cały czas był w kontakcie telefonicznym ze swoją partnerką, która podżegała go do zniszczenia mieszkania rzekomej dłużniczce. Mężczyzna zdążył zniszczyć telewizor i telefon kobiety, po czym oddalił się z miejsca.

Następnego dnia pokrzywdzona powiadomiła dyżurnego żoliborskiego komisariatu o całej sytuacji. Kobieta wyceniła również straty na kwotę 1300 złotych. Sprawą od razu zajęli się kryminalni. Policjanci ustalili kim był mężczyzna i jego partnerka.

Oboje zostali zatrzymani kilka dni później. Bardzo szybko wyszło na jaw, że tego dnia byli pijani i niewiele pamiętają z całego zdarzenia.

Policjanci przedstawili 29-latkowi zarzut naruszenia miru domowego i uszkodzenia mienia, a 43-latce podżeganie do obu przestępstw. Oboje za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Elwira Kozłowska/mg