Dwóch nietrzeźwych za kierownicą - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch nietrzeźwych za kierownicą

Data publikacji 13.09.2021

Pomimo kampanii społecznych oraz coraz bardziej rygorystycznych przepisów karnych problem nietrzeźwych kierujących jest nadal aktualny. Nietrzeźwi kierowcy stanowią bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla swoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie może zakłócić reakcje na sytuacje wynikające na drodze. W ostatnich dniach na terenie Bielan zostało zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierowców.

Na terenie Bielan w ciągu ostatnich kilku dni policjanci zatrzymali dwie osoby kierujące samochodami w stanie nietrzeźwości. Jeden z kierowców został zatrzymany przez mundurowych z Bielan, do kontroli drogowej na ulicy Szekspira. Podczas kontroli okazało się że 40-letni mężczyzna kierował pojazdem mając w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Kilkanaście godzin później na ulicy Marii Dąbrowskiej policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę. Badanie trzeźwości kierowcy Chryslera wykazało również ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Obaj kierowcy odpowiedzą za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Obaj też z pewnością stracą prawo jazdy. Grozi im za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomili policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te staja się współodpowiedzialne za zagrożenie jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

 podinsp. Elwira Kozłowska