Dozór za posiadanie znacznej ilości marihuany - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Dozór za posiadanie znacznej ilości marihuany

Data publikacji 15.09.2021

Wywiadowcy z Bielan zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Pasażer hondy w torbie podróżnej przewoził torebki zamykane hermetycznie, wypełnione suszem roślinnym o wadze prawie 300 gramów. Kolejne narkotyki zostały ujawnione w mieszkaniu 23-latka. Zatrzymany mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za to przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Bielańscy wywiadowcy na ulicy przy Agorze zatrzymali do kontroli pojazd świadczący przewóz osób. W hondzie oprócz kierowcy znajdował się pasażer, który w torbie podróżnej przewoził dwie torby foliowe zamknięte hermetycznie, wypełnione suszem roślinnym. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany, a narkotyki zabezpieczone. Następnego dnia podczas przeszukania mieszkania, policjanci znaleźli jeszcze niewielką ilość narkotyków.

Badanie zabezpieczonych środków odurzających wykazało, że jest to marihuana o wadze prawie 300 gramów.

Mężczyźnie został przedstawiony zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wobec 23-latka został zastosowany policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Elwira Kozłowska/is

 

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki