Odzyskanych 6 rowerów Veturilo - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskanych 6 rowerów Veturilo

Data publikacji 20.09.2021

Dzielnicowi z Żoliborza zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież 6 rowerów miejskich. 24-latek, który prowadził dwa rowery, wpadł w ręce mundurowych w okolicach ulicy Potockiej. Pozostałe cztery policjanci znaleźli podczas przeszukania posesji. Mężczyzna już usłyszał zarzuty za kradzież cudzego mienia. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Uwagę policjantów z Żoliborza zwrócił mężczyzna idący ulicą Potocką i prowadzący dwa rowery miejskie Veturilo. Dzielnicowi podjęli interwencję wobec mężczyzny. Podczas rozmowy wyszło na jaw, że dokonał on kradzieży tych rowerów. 24-latek został zatrzymany, a rowery zabezpieczone.

Podczas przeszukania posesji należącej do 24-latka policjanci ujawnili jeszcze cztery rowery miejskie, z których dwa były już częściowo rozebrane. Dochodzeniowcy z Żoliborza już przedstawili 24-latkowi 6 zarzutów za kradzież cudzego mienia. Pokrzywdzony wycenił wartość strat na kwotę 9000 złotych. Rowery zostały zwrócone na stację. Teraz mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Elwira Kozłowska/is