Odblaski dla bielańskich seniorów - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaski dla bielańskich seniorów

Data publikacji 16.09.2021

Jak chronić swoje mienie podczas pobytu na cmentarzu, jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚ, jak bezpiecznie poruszać się po drodze - takie cele przyświecały spotkaniu z seniorami z Bielan, w którym uczestniczyli policjanci zajmujący się prewencją kryminalną. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Policjanci z KRP Warszawa V podejmują liczne działania profilaktyczne mające na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa. Tym razem spotkanie było ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, Zwrócono uwagę na właściwe poruszanie się po drodze zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim. Policjanci przypomnieli jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych, które ratują życie..

Oprócz kwestii związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym funkcjonariusze po raz kolejny przypomnieli seniorom z Ośrodka Wsparcia Seniorów przy Alei Zjednoczenia o sposobach i metodach działania oszustów na tzw. wnuczka, policjanta lub funkcjonariusza CBŚ. Podczas prelekcji seniorzy dowiedzieli się o nowych sposobach i metodach, które wykorzystywane są przez oszustów. Ponadto dowiedzieli się jak należy zachować się w przypadku telefonu z prośbą o nagłą pożyczkę.

To spotkanie było również okazją do przypomnienia sobie zasad bezpiecznego zachowania na cmentarzu. Policjanci apelowali aby zachować szczególną ostrożność w drodze na cmentarz i podczas robienia porządków na grobach zmarłych.

Na zakończenie spotkania przedstawiciel BBiZ w dzielnicy Bielany przekazał wszystkim obecnym seniorom elementy odblaskowe.

podinsp. Elwira Kozłowska/is

 

  • Policjantka na spotkaniu z seniorami
  • Policjantka na spotkaniu z seniorami
  • Policjantka na spotkaniu z seniorami