Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór, zakaz zbliżania i nakaz opuszczenia mieszkania za znęcanie się nad żoną

Data publikacji 22.09.2021

Nakaz opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 50 metrów oraz dozór policyjny zastosowano wobec 38-latka, który podejrzany jest o znęcanie się nad żoną. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bielańscy mundurowi zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 38-latek wobec żony, w jednym z mieszkań na ulicy Kwitnącej. Jak ustalili policjanci, mężczyzna znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie od lutego. W trakcie awantur, jakie wszczynał będąc pod wpływem alkoholu, szarpał, popychał, dusił i kopał oraz ubliżał.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego zgromadzili materiał dowodowy, aby przedstawić mężczyźnie zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego dozór policyjny i zakaz kontaktowania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 50 metrów. 38-latek musi także opuścić mieszkanie. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Elwira Kozłowska/is