Czekał na babcię - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czekał na babcię

Data publikacji 22.09.2021

Wywiadowcy z Bielan zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W volkswagenie, pod kołem zapasowym, znajdowała się marihuana. Narkotyki zostały zabezpieczone, a 38-letni kierowca został przewieziony do komendy. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Tuż po godz. 16.00 policjanci patrolujący rejon ulicy Wrzeciono podjęli interwencję wobec kierującego pojazdem marki volkswagen. Kiedy funkcjonariusze podeszli do samochodu poczuli charakterystyczny zapach marihuany. 38-latek twierdził, że czeka na babcię, lecz policjanci nie dali temu wiary. W trakcie interwencji okazało się, że kierowca posiada susz roślinny, który ukryty był w bagażniku, pod kołem zapasowym.  

Wywiadowcy zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli ujawnioną substancję. Badania potwierdziły, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana.

Dalsze czynności z zatrzymanym przeprowadzili policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili 30-latkowi zarzut za posiadanie środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Elwira Kozłowska/is