Bielańskie Dni Seniora z udziałem policji - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bielańskie Dni Seniora z udziałem policji

Data publikacji 13.10.2021

Dzielnicowi z Bielan oraz policjantka zajmująca się profilaktyką, tym razem spotkali się z seniorami w Urzędzie Dzielnicy Bielany. Prelekcja została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Podczas spotkania seniorzy dowiedzieli się jak ustrzec się przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”. Każdy z obecnych seniorów otrzymał opaskę odblaskową ufundowaną przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

Bielańskie Dni Seniora, organizowane są z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. To blisko trzy tygodnie października, w którym każdy senior znajdzie coś dla siebie. Do udziału w spotkaniach zaproszeni zostali również bielańscy policjanci.

Podczas prelekcji policjanci przypomnieli seniorom znane i najnowsze metody stosowane przez przestępców mające na celu kradzież, oszustwo i wyłudzenie pieniędzy. Zaprezentowano dane obrazujące przestępczość  w tym zakresie. Policjanci mówili także, dlaczego nie wolno wpuszczać do domu obcych oraz dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za monterów, opiekunów społecznych, czy urzędników oferujących pomoc finansową. Na zakończenie omówione podstawowe zasady przestrzegania bezpieczeństwa w domu, miejscach użyteczności publicznej i bezpieczeństwa w ruchu drogowym..

Seniorzy w trakcie spotkania chętnie zadawali pytania dotyczące zagrożeń, a także dzielili się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami w tym zakresie. Na zakończenie spotkania pracownik Delegatury BBiZK w Dzielnicy Bielany wręczył seniorom opaski odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

podinsp. Elwira Kozłowska/mw

  • Bielańskie Dni Seniora
  • Bielańskie Dni Seniora
  • Bielańskie Dni Seniora
  • Bielańskie Dni Seniora
  • Bielańskie Dni Seniora

Film Bielańskie Dni Seniora