Oszustwo w sieci internetowej - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustwo w sieci internetowej

Data publikacji 15.10.2021

Bielańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 31-latka, który oferował na portalu aukcyjnym konsolę PSP, której nigdy nie posiadał. Na konto sprzedawcy wpłynęły pieniądze, towar jednak nie trafił do kupującego. W ten sposób sprawca naraził pokrzywdzonego na straty ponad 2 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do oficera dyżurnego bielańskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który powiadomił policjantów, że został oszukany na jednym z portali sprzedażowych.  Pokrzywdzony przez Internet zamówił konsolę PSP. Mężczyzna wysłał pieniądze na wskazane konto, jednak do dziś nie otrzymał zamówionego sprzętu. Pokrzywdzony poniósł stratę w wysokości ponad 2 000 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze kilka dni temu udali się do miejsca zamieszkania 31-letniego sprzedawcy i zatrzymali go. Mężczyzna w komendzie przy ulicy Żeromskiego usłyszał zarzut za to, że wykorzystując sieć internetową doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem pokrzywdzonego . Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.

podinsp. Elwira Kozłowska/MN