Areszt za rozbój na starszym mężczyźnie - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za rozbój na starszym mężczyźnie

Data publikacji 22.10.2021

Kryminalni z Bielan zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój, do którego doszło w mieszkaniu przy ulicy Wrzeciono. 44-latek pobił starszego pana, który znał go od dziecka. Mężczyzna z mieszkania zabrał telewizor, wiertarkę i gitarę akustyczną, wcześniej zdążył zjeść jajecznicę, którą sam sobie usmażył. Wobec sprawcy rozboju sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy. Teraz 44-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w mieszkaniu przy ulicy Wrzeciono. Do 75-letniego mężczyzny przyszedł znajomy, którego znał od dziecka. Pokrzywdzony, nie spodziewając się niczego złego, otworzył drzwi mężczyźnie i od razu został uderzony w twarz. 44-latek wszedł do mieszkania i zaczął zastraszać starszego mężczyznę. W międzyczasie przeszukał mieszkanie, zjadł konserwę i usmażył sobie jajecznicę. Wychodząc, zagroził mężczyźnie pozbawieniem życia, jeśli zgłosi sprawę na policję. 44-latek wyniósł z mieszkania telewizor, wiertarkę, radiomagnetofon, telefon i pamiątkową gitarę akustyczną. Pokrzywdzony wycenił wartość strat na kwotę prawie 5000 złotych.

Następnego dnia sytuacja się powtórzyła. Tym razem pokrzywdzony nie otworzył drzwi i od razu powiadomił policję. Sprawca oddalił się wówczas przed przyjazdem mundurowych. Pokrzywdzony złoży zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Kilka dni temu kryminalni zatrzymali 44-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W prokuraturze usłyszał zarzuty za rozbój. Sąd zastosował wobec mężczyzny areszt na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Elwira Kozłowska/ea