Aktualności

Kradzież „na klamkę”- sprawca rozpoznany przez dzielnicowego

Data publikacji 14.01.2022

Dzielnicowi z Żoliborza zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież plecaka z pieniędzmi i dokumentami. Funkcjonariusze rozpoznali mężczyznę, który działał metodą „na klamkę”. Jego wizerunek utrwalił się na monitoringu. Podejrzany usłyszał już zarzut. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W zeszłym tygodniu do oficera dyżurnego żoliborskiego komisariatu zgłosił się pokrzywdzony, któremu z mieszkania przy ulicy Wojska Polskiego skradziono plecak z zawartością. Według relacji pokrzywdzonego, wykonywał on w lokalu prace remontowe, a plecak pozostawił przy drzwiach, których nie zamknął na klucz. Dopiero pod koniec dnia zorientował się, że został okradziony.

Sprawą od razu zajęli się żoliborscy dzielnicowi. Nie czekając długo podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy i odzyskania skradzionego mienia. Policjanci przeanalizowali zapis z monitoringu, na którym został zarejestrowany wizerunek sprawcy. Mężczyzna wykorzystał fakt, że drzwi wejściowe nie były zamknięte na klucz i zabrał plecak znajdujący się zaraz za drzwiami. Dzielnicowy skojarzył mężczyznę z nagrania i był przekonany, że kilka miesięcy wcześniej legitymował go. Ustalenie danych personalnych było tylko kwestią czasu.

W tym tygodniu 41-latek został zatrzymany. Podczas przeszukania mieszkania policjanci odnaleźli plecak i ubrania, które w nim były. Mężczyzna oświadczył, że pieniądze w kwocie 2000 złotych zdążył już wydać, a dokumenty wrzucił do przypadkowej skrzynki na listy.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Elwira Kozłowska/is