Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stołeczy Magazyn Policyjny Nr 2/2009

Data publikacji 10.04.2009

Niezbędni o każdej porze roku, każdego dnia, nawet tego świątecznego. Tak naprawdę, właśnie wtedy bardziej niż zwykle. Kiedy ich koledzy z góry wiedzą, że na świątecznej służbie będzie spokój, oni dostają właśnie programy specjalnych działań. Mowa o policjantach w białych czapkach. W grodziskim ruchu drogowym do pracy jest ich praktycznie tylko ośmioro. Grafik na Wielkanoc był już gotowy miesiąc temu. Nikt nie ma pretensji — dla ciągłości służby, w święta muszą pracować wszyscy.

Wkrótce na Waszych biurkach pojawi się nowy numer Stołecznego Magazynu Policyjnego. Już teraz możecie do niego zajrzeć na stronach naszego portalu. Co ciekawego kryje w sobie świąteczne wydanie? Sporo refleksji zwiazanych ze Świętami oraz specyfiką policyjnej służby, która sprawia, że nasze rodziny nie zawsze mogą liczyć na obecność przy świątecznym stole domownika-policjanta. Oprócz typowo "wielkanocnej" tematyki możecie również przeczytać o...

Pokoleniu Y, czyli policyjnym narybku. Wybujały indywidualizm, wiedza, otwarcie na świat i chęć szybkiej kariery — to charakterystyczne cechy młodego pokolenia yuppies. Obca im jest hierarchiczność, cierpliwość i wypełnianie poleceń „bez słowa”. Specyfika instytucji, jaką jest Policja, wymusza zachowania, do których trudno dostosować się przedstawicielom nowej generacji. Czy jest sposób, aby pogodzić interesy obu stron?

Wydatkach w czasach kryzysu. Obecna sytuacja finansowa wymusza na nas wszystkich konieczność oszczędzania, a jedyną znaną na świecie formą oszczędzania jest powstrzymanie się od wydawania. Chociażby stosując zasadę tzw. odroczonej konsumpcji. Krótko mówiąc musimy ograniczyć, a w wielu przypadkach zrezygnować z tegorocznych, niektórych wydatków.

Po tym nas rozpoznawano. Mundur kieruje się swoimi rygorami. Nie jest choinką. W kwietniu 2001 r. wymogi, jakie powinny spełniać stołeczne emblematy zostały opracowane i uzyskały akceptację Komendanta Stołecznego Policji. Niestety, trwało to bardzo krótko. Wydane w kwietniu 2003 r. rygorystyczne polecenie noszenia na mundurze tylko przepisowych oznaczeń, zdjęło większość emblematów ze stołecznych mundurów. Dzisiaj noszą je tylko policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KSP oraz Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie.


 

Powrót na górę strony