Technicy kryminalistyki z Bielan na UKSW - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Technicy kryminalistyki z Bielan na UKSW

Data publikacji 29.04.2015

Wczoraj, technicy kryminalistyki z bielańskiej komendy na zaproszenie Dziekana Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, zaprezentowali pokaz techniki kryminalistycznej, studentom kierunku Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Wczoraj w Auditorium Maximum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, bielańscy policjanci z Zespołu Techniki Kryminalistycznej wcielili się rolę wykładowców z zakresu kryminalistyki. Policjanci zostali zaproszeni przez Dziekana Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych , aby zaprezentować studentom Bezpieczeństwa Wewnętrznego, sprzęt, metody i techniki jakie na co dzień wykorzystywane są przez techników kryminalistyki na miejscu zdarzenia.

Nadkom. Tomasz Ceniak i asp. sztab. Arkadiusz Zawalski opowiedzieli studentom o rodzajach śladów, pokazali sposoby i metody ich ujawniania oraz zabezpieczenia. Zajęcia miały nie tylko formę wykładu, ale również każdy ze studentów miał możliwość praktycznego sprawdzenia się w roli technika.

Zarówno dla studentów, jak i dla policjantów ten wykład na długo pozostanie w pamięci.

eb