Spotkanie dzielnicowych z mieszkańcami - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie dzielnicowych z mieszkańcami

Data publikacji 20.03.2017

Mieszkańcy dzielnicy Bielany wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez dzielnicową st. asp. Justyną Wilamowską. W czasie dyskusji między innymi omówiono i przedstawiono założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda. Wszyscy uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i oczekiwaniami w kierunku poprawy bezpieczeństwa.

Spotkanie zorganizowane przez dzielnicową st. asp. Justynę Wilamowską oraz sierż. szt. Pawła Bodzana miało na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym. Dlatego też w spotkaniu zorganizowanym w administracji budynku przy ulicy Perzyńskiego uczestniczyli przedstawiciele Policji, a także przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego dzielnicy Bielany, przedstawiciele administracji i straży miejskiej.

Dzielnicowi organizujący to spotkanie podkreślali, że takie debaty są bardzo ważne dla policjantów, gdyż musimy prowadzić dialog i wsłuchiwać się w głosy tych, dla których pełnimy służbę. Mają one na celu zdiagnozowanie lokalnych problemów społecznych i zagrożeń. W ten sposób będziemy mogli skutecznie reagować na te problemy, które każdego z mieszkańców dotykają.

Organizowane debaty społeczne cieszą się dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców i cyklicznie będą prowadzone na naszym terenie. W trakcie spotkania mieszkańcy wyrażali swoje opinie oraz projekty możliwych do przeprowadzenia zmian, które umożliwiłyby szybszy i skuteczniejszy kontakt z funkcjonariuszami policji. Jednym z elementów dyskusji było przedstawienie mieszkańcom Krajowej Mapy Zagrożeń, zasady jej funkcjonowania i korzystania w sytuacjach, gdy łamane jest prawo oraz przybliżenie aplikacji Moja Komenda.

Podczas spotkania przypomniano również mieszkańcom o zagrożeniach czekających na nich ze strony oszustów działających metodą na funkcjonariusza CBŚP oraz skupiono się na problemach związanych z parkowaniem oraz organizacją ruchu na terenie osiedla.

ek