Odpowie za nielegalne posiadanie broni - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za nielegalne posiadanie broni

Data publikacji 09.06.2017

Rewolwer, pistolet i amunicję zabezpieczyli policjanci z bielańskiego wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który w prokuraturze usłyszał zarzuty za ich posiadanie bez wymaganego zezwolenia. 27-letni Artur K. odpowie jeszcze za groźby karalne pod adresem klienta. Teraz mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Awantura z klientem w sklepie na Bielanach zakończyła się zarzutami za nielegalne posiadanie broni oraz groźby karalne. 27-latek zdenerwował się gdy do kolejki w sklepie podszedł mężczyzna, który wcześniej tam nie stał. Pomiędzy mężczyznami doszło do wymiany zdań. Obaj mężczyźni w pewnym momencie wyszli na zewnątrz. Wówczas Artur K. wyjął z samochodu przedmiot przypominający broń, przeładował go, schował za pasek i odjechał. Takie zachowanie wzbudziło obawę pokrzywdzonego, który powiadomił ochronę i policję.

Kryminalni na miejscu byli błyskawicznie. Bardzo szybko ustalili kim jest mężczyzna, którego zachowanie wzbudziło uzasadnione obawy pokrzywdzonego. Artur K. został zatrzymany następnego dnia. W mieszkaniu policjanci znaleźli amunicję, rewolwer i pistolet. Teraz mężczyzna odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz groźby karalne. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ek