Z przedszkolakami o bezpieczeństwie - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Data publikacji 19.06.2017

Policjanci w swojej codziennej służbie znajdują również czas na profilaktykę skierowaną do najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy. Tym razem policjantki zajmująca się profilaktyką społeczną odwiedziły przedszkole nr 197 „Do-Re-Mi” przy ul. Popiełuszki 3a. Podczas spotkania opowiedziały maluchom o właściwych zachowaniach na drodze, w domu, na podwórku i w przedszkolu, a także podczas zbliżających się wakacji.

Policjantki z Bielan otrzymały zaproszenie do przedszkola nr 197 „Do-Re-Mi” przy ul. Popiełuszki 3a, gdzie przeprowadziły pogadankę z maluchami na temat bezpieczeństwa.

Dzieci mogły posłuchać na temat pracy policjantów, dowiedziały się czym jest bezpieczeństwo i jak można samodzielnie o nie zadbać. Prowadzące prelekcje poruszały między innymi tematy z zakresu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odpowiednich zachowań w przedszkolu, na podwórku i w domu, reakcji na spotkanie z osoba obcą oraz przypomniały sobie numery alarmowe. Nie zabrakło również porad na czas zbliżających się wakacji, między innymi z zakresu bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", którą patronatem objęło MSWiA.

Na zakończenie spotkania maluchy miały okazję przez chwilę poczuć się policjantami i usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Z pewnością spotkanie z maluchami na długo zapisze się w pamięci zarówno policjantów jak i maluchów z przedszkola.

ek

 

  • Z przedszkolakami o bezpieczeństwie
  • Z przedszkolakami o bezpieczeństwie
  • Z przedszkolakami o bezpieczeństwie