„Kręci mnie bezpieczeństwo” z bielańskimi seniorami - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo” z bielańskimi seniorami

Data publikacji 27.06.2017

Policjanci z bielańskiej komendy gościli w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów, gdzie spotkali się z osobami starszymi. Podczas prelekcji seniorzy dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drodze i jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚP. Policjanci mówili także, dlaczego nie wolno wpuszczać do domu obcych oraz dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za monterów, opiekunów społecznych, czy urzędników oferujących pomoc finansową.

Spotkanie z osobami starszymi w Ośrodku Wsparcia Seniorów przy ul. Aleja Zjednoczenia 1 było okazją do rozmów o bezpieczeństwie na drodze, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” (kampania ta organizowana jest pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji). Policjanci z Bielan podczas spotkania, przestrzegali przed czyhającymi na seniorów niebezpieczeństwami. Informowali również w jaki sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem, jak zabezpieczyć swoje oszczędności oraz biżuterię przed kradzieżą oraz jak nie dać się okraść na ulicy.

Funkcjonariusze przypomnieli również o  oszustach wyłudzających od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów, ci przekazują często oszczędności całego życia.

Z pewnością to nie ostatnie takie spotkanie z osobami starszymi.

ek