Lato w mieście - policjanci czuwają - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lato w mieście - policjanci czuwają

Data publikacji 05.07.2017

Na terenie Bielan, podczas wakacji, dzieci mają do dyspozycji kilka placówek, gdzie odbywają się zajęcia w ramach akcji „Lato w Mieście”. W każdym z tych miejsc uczniowie znajdują nie tylko opiekę wychowawców i pedagogów, ale również mają do dyspozycji szereg atrakcji i bardzo ciekawych zajęć. Podczas jednych z takich zajęć, na basenie przy ulicy Lindego, policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach podczas wakacji.

Aby wypoczynek był bezpieczny, policjanci zajmujący się prewencją kryminalną odwiedzają poszczególne placówki i przypominają dzieciom o tym, jak uniknąć niebezpieczeństw, jak radzić sobie w sytuacjach zagrożeń i sprawić, by po dwóch miesiącach wakacji wszyscy cali, zdrowi i zadowoleni powrócili do szkolnych ławek.

W ramach akcji „Lato w mieście” jedno z takich spotkań odbyło się na basenie przy ulicy Lindego. Policjanci mieli okazję porozmawiać z dziećmi i przypomnieć im zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, którą patronatem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, nie tylko na basenie, ale również nad każdym innym zbiornikiem wodnym. Spotkanie to było również doskonałą okazją aby przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego obowiązujące między innym pieszych i rowerzystów.

To z pewnością nie ostatnie spotkanie zorganizowane w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”.

ek