„Lato w mieście” z policjantami i strażakami - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Lato w mieście” z policjantami i strażakami

Data publikacji 03.08.2017

Policjanci z bielańskiej komendy i strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczą nr 6 Komendy Miejskiej Straży Pożarnej spotkali się z dziećmi w szkole przy ul. Wrzeciono 6. Przewodnim tematem spotkania było bezpieczne spędzanie wolnego czasu podczas wakacji. Jak zachować się na drodze, jak unikać niechcianego kontaktu z obcymi czy też co zrobić, kiedy zgubimy się rodzicom, te i wiele innych kwestii w sferze bezpieczeństwa poruszyli policjanci i strażacy podczas profilaktycznego spotkania.

Spotkanie z policjantami i strażakami ma uczyć i bawić. Z taką właśnie profilaktyczną misją przybyli do szkoły podstawowej przy ul. Wrzeciono 6 mundurowi. Odbiorcami treści dotyczących bezpieczeństwa były dzieci uczestniczące w akcji "Lato w mieście". Wszyscy zgromadzeni na sali i na boisku w skupieniu wysłuchali policyjnego wykładu.

Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.

Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część uczniów, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać policjantami i strażakami.

ek