Oszukiwał na portalach internetowych - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał na portalach internetowych

Data publikacji 07.08.2017

Dwa zarzuty za oszustwa usłyszał mężczyzna, który trafił w ręce bielańskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. Rafał Ś. doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem osobę, która za pośrednictwem stron internetowych chciała kupić telefon. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia. Wobec mężczyzny został zastosowany policyjny dozór.

Specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w bielańskiej komendzie ustalili kolejną osobę mogącą mieć związek z oszustwami. Z informacji policjantów wynikało, że mężczyzna za pośrednictwem jednego z portali sprzedawał telefony komórkowe. Osoby zainteresowane musiały wpłacić zaliczkę w kwocie około 200 złotych. Niestety mężczyzna nie wywiązywał się z warunków podanych w ogłoszeniu, nie wysyłał telefonów, ani nie zwracał zaliczek.

Mężczyzna pod koniec zeszłego roku oszukał również właścicieli komisu wstawiając do niego telewizor i wprowadzając pracownika w błąd co do stanu technicznego urządzenia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą od razu zaczęli ustalać kim jest osoba, która na portalu oszukuje inne osoby. Bardzo szybko ustalili i zatrzymali Rafała Ś.

41-latek usłyszał  na razie 2 zarzuty za oszustwa. Wobec mężczyzny został zastosowany policyjny dozór. Teraz 41-latek będzie odpowiadała jako recydywista.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

ek