Upamiętniono walkę powstańców - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Upamiętniono walkę powstańców

Data publikacji 08.08.2017

W niedzielę 6 sierpnia 2017 r., z okazji obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, odbyła się uroczystość upamiętniająca walkę o Lotnisko Bielańskie. Komendę Rejonową Policji Warszawa V reprezentował komendant insp. Lech Bielak wraz z zastępcą podinsp. Michałem Jabłońskim.

Po raz kolejny upamiętniono atak na lotnisko bielańskie, przeprowadzony w czasie Powstania Warszawskiego  przez żołnierzy AK Grupy ,,Kampinos”. Polskiej” Warszawa Bielany-Żoliborz.

Uroczystości rozpoczęły się w samo południe od mszy świętej w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Pokoju na Młocinach. Po mszy uczestnicy wydarzenia przeszli na ul. Michaliny, przed pomnik upamiętniający walki o lotnisko bielańskie, gdzie złożono wieńce.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele policji  na czele z komendantem insp. Lechem Bielakiem oraz zastępcą podinsp. Michałem Jabłońskim, przedstawiciele straży pożarnej, straży miejskiej, parlamentarzyści i samorządowcy, a także poczty sztandarowe ze szkół. Nie mogło zabraknąć kombatantów – uczestników walk w Puszczy Kampinoskiej oraz na Bielanach.

ek