Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” w żoliborskich szkołach

Data publikacji 21.09.2017

Dwa dni temu policjantki z Wydziału ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KRP Warszawa V oraz pracownik delegatury BBiZK w dzielnicy Żoliborz w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, odwiedziły dzieci z zerówek i klas pierwszych w szkole podstawowej nr 392 na warszawskim Żoliborzu.

Podczas spotkania, które odbyło się w szkole podstawowej nr 392, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, dzieci z zerówek i klas pierwszych dowiedziały się o zasadach bezpiecznego zachowania, o których zawsze należy pamiętać. Zwrócono uwagę dzieciom na zachowanie szczególnej ostrożności w domu, podczas przejścia przez ulicę oraz w przypadku spotkania agresywnego psa jak i spotkania osoby nieznajomej. Spotkanie było także okazją do powtórzenia numerów alarmowych. Dzieci z zapałem uczestniczyły w zajęciach i zadawały dużo pytań.

W celu utrwalenia wiedzy, przekazanej podczas spotkania, dzieci otrzymały materiały edukacyjne przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy oraz odblaski.

ek