Alkohol i Narkotyki"- od rana kontrolujemy pojazdy - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Alkohol i Narkotyki"- od rana kontrolujemy pojazdy

Data publikacji 08.01.2018

Dzisiaj od samego rana, bielańscy i żoliborscy policjanci w ramach akcji „Alkohol i Narkotyki” przeprowadzą wzmożoną kontrolę osób kierujących pojazdami po użycia alkoholu lub podobnie działającego środka. Przy wyborze miejsc, w których zorganizowane zostaną punkty kontrolne policjanci będą kierowali się szczególnie tymi odcinkami dróg, które najbardziej zagrożone są wypadkami oraz innymi przestępstwami i wykroczeniami popełnianymi przez kierujących.

Wzorem poprzednich miesięcy, na terenie Warszawy oraz podległych powiatach stołeczni policjanci kontynuują działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem „ Alkohol i Narkotyki”. Celem działań jest wyeliminowanie z ruchu drogowego oraz jednoczesne wyrobienie przeświadczenia wśród użytkowników dróg o intensywności działań policyjnych, zarówno w czasie akcji, jak i poza nią oraz nieuchronności odpowiedzialności za postępowanie sprzeczne z prawem.

Ważnym celem prowadzenia takich działań jest wyrobienie przeświadczenia wśród użytkowników dróg o intensywności działań policyjnych, zarówno w czasie akcji, jak i poza prowadzonymi działaniami, a także nieuchronność odpowiedzialności za działania sprzeczne z prawem.

Przy wyborze miejsc, w których zorganizowane zostały punkty kontrolne policjanci kierowali się szczególnie tymi odcinkami dróg, które najbardziej zagrożone są wypadkami oraz innymi przestępstwami i wykroczeniami popełnianymi przez kierujących.

ek