Aresztowany za kradzież rozbójniczą - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 04.10.2017

Policjanci z Bielan zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Marcin U. włamał się do samochodu i zabrał z niego panel radia i latarkę, a potem szarpał się pracownikami warsztatu samochodowego. 36–latek trafił do policyjnego aresztu. Sąd zastosował wobec niego areszt na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu pracownicy warsztatu samochodowego zwrócili uwagę, że w samochodzie ich szefa siedzi nieznany im mężczyzna. Gdy podeszli bliżej, zauważyli, że mężczyzna wyrwał panel radia z samochodu, zabrał latarkę i próbował oddalić się z miejsca. Gdy mężczyźni próbowali interweniować 36-latek zaczął się szarpać się z nimi i usiłował uderzyć ich śrubokrętem. Na miejsce została wezwana policja.

Mundurowi we wskazanym miejscu byli błyskawicznie. Marcin U. został zatrzymany przy ulicy Arkuszowej. Mężczyzna usłyszał zarzuty za kradzież rozbójniczą. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd zastosował wobec 36-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, na okres 3 miesięcy. To przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ek