Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i bezpieczeństwo najmłodszych- tematem spotkania na Żoliborzu

Data publikacji 06.10.2017

Wczoraj, policjantka Wydziału ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KRP W-wa V oraz pracownik delegatury BBiZK w dzielnicy Żoliborz, odwiedzili punkt przedszkolny " Baby Room Preschool" mieszczący się przy ul. Promyka, na warszawskim Żoliborzu. Spotkanie było okazją do przypomnienia maluchom zasad bezpieczeństwa, jak również przedstawienia pracownikom założeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas spotkania, które odbyło się w punkcie przedszkolnym " Baby Room Preschool" mieszczacy sie przy ul. Promyka, dzieci przypomniały sobie o bezpiecznych zachowaniach w różnych sytuacjach. Najmłodszym zwrócono uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności w domu, podczas przejścia przez ulicę oraz w przypadku spotkania agresywnego psa, jak i osoby nieznajomej.

Spotkanie było także okazją do przypomnienia przedszkolakom numerów alarmowych. Dzieci z zapałem uczestniczyły w zajęciach i zadawały dużo pytań. W celu utrwalenia wiedzy, maluchy otrzymały materiały edukacyjne przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy oraz gadżety odblaskowe.

Policjantka nie zapomniał również o opiekunach maluchów i zapoznała pracowników przedszkola z założeniami Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy, do czego gorąco zachęcali policjanci.

Jednocześnie pracownik delegatury BBiZK w dzielnicy Żoliborz, przedstawił pracownikom  punktu przedszkolnego założenia programu " Bezpieczne Osiedle" oraz cel sporządzenia ankiet odnośnie stanu bezpieczeństwa w Warszawie.

ek

  • Spotkanie z przedszkolakami
  • Spotkanie z przedszkolakami
  • Spotkanie z przedszkolakami