Z marihuaną na klatce schodowej - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z marihuaną na klatce schodowej

Data publikacji 06.10.2017

Policjanci z Bielan skutecznie zwalczają przestępczość narkotykową. Tym razem w ręce bielańskich kryminalnych wpadł Jacek K., który przy sobie posiadał susz roślinny. Mężczyzna trafił do komendy przy ulicy Żeromskiego, a narkotyki zostały zabezpieczone. Za posiadanie środków odurzających grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Bielańscy policjanci już dawno wypowiedzieli wojnę handlarzom narkotyków i coraz skuteczniej zapobiegają przestępczości narkotykowej. Zwalczanie jej, to przede wszystkim stała obecność funkcjonariuszy w miejscach, gdzie narkotyki mogą być sprzedawane, rozpracowywanie grup zajmujących się ich produkcją i rozpowszechnianiem, „eliminowanie” dealerów narkotyków. Zbierane na bieżąco informacje i ich analiza, pozwalają na podejmowanie skutecznych działań.


Tym razem zatrzymany został Jacek K. Na klatce schodowej, w bloku przy ulicy Przy Agorze bielańscy kryminalni pojęli interwencję wobec 20-latka, gdyż mieli uzasadnione podejrzenia, że jest on związany ze środowiskiem narkotykowym. Na widok funkcjonariuszy Jacek K. bardzo się zdenerwował. Jak się wkrótce okazało, miał ku temu powody, gdyż posiadał przy sobie środki odurzające, których posiadanie jest zabronione.

Podczas interwencji funkcjonariusze ujawnili susz roślinny, który po zbadaniu okazał się marihuaną. Jacek K. trafił do bielańskiej komendy, a narkotyki zostały zabezpieczone. Za posiadanie marihuany grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ek