Z narkotykami w parku - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z narkotykami w parku

Data publikacji 11.10.2017

Bielański patrol szkolny zatrzymał młodego mężczyznę, który w kieszeni ukrył zawiniątko z narkotykami. Daniel D. został przewieziony do komendy, a narkotyki zostały zabezpieczone. Za posiadanie środków odurzających mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Bielańscy policjanci już dawno wypowiedzieli wojnę handlarzom narkotyków i coraz skuteczniej zapobiegają przestępczości narkotykowej. Zwalczanie jej, to przede wszystkim stała obecność funkcjonariuszy w miejscach, gdzie narkotyki mogą być sprzedawane, rozpracowywanie grup zajmujących się ich produkcją i rozpowszechnianiem, „eliminowanie” dealerów narkotyków. To także obecność policjantów w miejscach gdzie gromadzi się młodzież. Zbierane na bieżąco informacje i ich analiza, pozwalają na podejmowanie skutecznych działań.

Tym razem zatrzymany został Daniel D. Około 13.00 w Parku Kaskada funkcjonariusz z Wydziału ds. Nieletnich, Profilaktyki Społecznej i Patologii wraz ze strażnikiem miejskim , zauważyli grupę mężczyzn, których nerwowe zachowanie zwróciło ich uwagę. Jak się wkrótce okazało jeden z mężczyzn miał ku temu powody, gdyż posiadał przy sobie środki odurzające, których posiadanie jest zabronione.

Podczas interwencji funkcjonariusze, w kieszeni, ujawnili susz roślinny, który po zbadaniu okazał się marihuaną. Daniel D. J. trafił do komendy przy ulicy Żeromskiego, a narkotyki zostały zabezpieczone. Za posiadanie marihuany grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ek