Spuszczali paliwo z baków - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spuszczali paliwo z baków

Data publikacji 12.10.2017

Czterech młodych mężczyzn zatrzymali funkcjonariusze z bielańskiej komendy. Mężczyźni spuszczali z baków pojazdów paliwo do przygotowanych wcześniej kanistrów, czym narazili na straty właścicieli samochodów. Kamil P., Damian S., Erik T. i Jakub D. już usłyszeli zarzuty za kradzieży z włamaniem. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Tuż po 22.00 przypadkowy świadek powiadomił policję, o czterech mężczyznach kręcących się wokół zaparkowanych samochodów. Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres. W momencie gdy policjanci podjeżdżali, zauważyli jak czterech młodych mężczyzn pakuje coś do samochodu i odjeżdża z miejsca. Mundurowi ruszyli za nimi w pościg.

Kilka ulic dalej policjanci zatrzymali Kamila P., Damiana S., Erika T. i Jakuba D. Mężczyźni mieli przy sobie śrubokręty i cztery 10-litrowe kanistry wypełnione paliwem, które spuścili z baków dwóch samochodów. Wszystkie te rzeczy zostały zabezpieczone. Właściciele pojazdów wycenili straty na kwotę około 500 złotych.

Trzem mężczyznom został już przedstawiony zarzut kradzieży z włamaniem, czwarty będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ek