Areszt za oszustwo „na policjanta” - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za oszustwo „na policjanta”

Data publikacji 12.10.2017

Dzięki skutecznej i intensywnej pracy policjantów z Żoliborza doszło do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Wobec 20-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z komisariatu na Żoliborzu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Kilka dni temu do 67-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. W trakcie rozmowy telefonicznej poinformował rozmówczynię, że jej wnuczek został zatrzymany przez policjantów i najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Sposobem na uniknięcie aresztu jest opłacenie kaucji w wysokości 58 tysięcy złotych. Kobieta chcąc pomóc wnuczkowi postanowiła przekazać przygotowaną gotówkę zgodnie z instrukcją, fałszywemu policjantowi.

O zaistniałej sytuacji dowiedzieli się policjanci z Żoliborza, którzy natychmiast przystąpili do działania. W pobliżu miejsca przekazania pieniędzy przygotowali zasadzkę. Na gorącym uczynku w ręce policjantów wpadł Arkadiusz O.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, gdzie  już usłyszał zarzuty za oszustwo. Wobec 20-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, na okres 3 miesięcy. Za oszustwo może grozić kara do 8 lat więzienia.

 

Pamiętajmy, że policjanci  nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy osobom obcym, przelanie na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu.

W takich sytuacjach bądźmy zawsze czujni, a wszelkie podejrzane telefony z prośbą o  pożyczenie pieniędzy zgłaszajmy na Policję.

 

ks