Areszt za posiadanie ponad 300 gramów amfetaminy - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie ponad 300 gramów amfetaminy

Data publikacji 29.11.2017

Kryminalni z Bielan zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu miał ponad 300 gramów amfetaminy. Narkotyki zostały zabezpieczone, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mieszkaniec Bielan już usłyszał zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Wobec mężczyzny sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy. Teraz mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Każdy sygnał docierający do policji od obywateli, dotyczący działalności narkotykowej, miejsc w których przechowywane są i sprzedawane środki odurzające, jest dokładnie sprawdzany i weryfikowany. Tak było i tym razem. Kryminalni skontrolowali adres na warszawskich Bielanach, co do którego mieli uzasadnione podejrzenia, że mogą tam znajdować się narkotyki. W mieszkaniu należącym do 37-latka ujawnili trzy pakunki z białym proszkiem.

Narkotyki zabezpieczono, a 37-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badania potwierdziły, że zabezpieczona substancja to amfetamina o łącznej wadze ponad 300 gramów. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi około 15 000 złotych.

37-latek usłyszał zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu  na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ek