Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie z przedszkolakami - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie z przedszkolakami

Data publikacji 05.12.2017

W ramach kontynuacji długoletniej współpracy pomiędzy Policją i BBiZK policjantka wspólnie z pracownikiem bielańskiej delegatury BBiZK przeprowadziła pogadankę w przedszkolu przy ulicy Brązowniczej. Wspólna inicjatywa została bardzo pozytywnie przyjęta zarówno przez wychowawców jak i dzieci. Maluchy otrzymały książeczki edukacyjne z BBiZK.

Działalność edukacyjno–profilaktyczna wpisana jest zarówno w zadania i priorytety policyjne jak i BBiZK m.st. Warszawy. Oba podmioty dbają, by dzieci i młodzież były na bieżąco edukowane z zakresu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

W ramach tej właśnie profilaktycznej praktyki i długoletniej bardzo dobrej współpracy, pracownik delegatury w dzielnicy Bielany BBiZK, wspólnie z policjantką z komendy przy ul. Żeromskiego przeprowadzili pogadanki z maluchami z przedszkola  przy ulicy Brązowniczej.

Dzieci mogły posłuchać na temat pracy policjantów, dowiedziały się czym jest bezpieczeństwo i jak można samodzielnie o nie zadbać. Prowadzący prelekcję poruszali między innymi tematy z zakresu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odpowiednich zachowań w przedszkolu, na podwórku i w domu, reakcji na spotkanie z osoba obcą oraz nauczyły dzieci numerów alarmowych. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały w prezencie od BBiZK książeczki edukacyjne.

ek