Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny" - profilaktyka w żoliborskim przedszkolu

Data publikacji 27.12.2017

Policjanci w trakcie codziennej służbie znajdują również czas na profilaktykę skierowaną do najmłodszych. Tym razem policjanci odwiedzili przedszkole na warszawskim Żoliborzu. W trakcie spotkania funkcjonariusze opowiedzieli maluchom o właściwych zachowaniach na drodze, w domu, na podwórku i w przedszkolu, a także co zrobić gdy zaczepi ich osoba obca.

Policjanci bardzo często zapraszani są do placówek oświatowych, aby z dziećmi czy młodzieżą poprowadzić spotkania związane z bezpiecznymi zachowaniami w różnych sytuacjach. Tym razem takie zaproszenie otrzymali z przedszkola nr 132 przy ul. Śmiałej 20, gdzie przeprowadzili zajęcia z przedszkolakami na temat bezpieczeństwa.

Maluchy dowiedziały się jak wygląda i na czym polega praca policjanta. Następnie prowadzący zajęcia wytłumaczyli czym jest bezpieczeństwo i jak samodzielnie o nie zadbać. Omówiono zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odpowiednich zachowań w przedszkolu, na podwórku i w domu, reakcji na spotkanie z osoba obcą oraz groźnym psem. Nie obeszło się też bez przypomnienia numerów alarmowych, które dzieciaki świetnie znały.

To z pewnością nie ostatnie spotkanie zorganizowane w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny".

ek