Z promilami i sądowym zakazem - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z promilami i sądowym zakazem

Data publikacji 03.01.2018

Policjanci z Bielan uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy opla. Mężczyzna jechał ulicą Nocznickiego, gdy funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie interwencji okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili mundurowi, mężczyznę obowiązywał do 2020 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci z Bielan zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Podczas legitymowania funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Jak ustalili policjanci to nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się 46-latek. Kierowca, któremu funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę, kierował samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2020 roku. Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

ek