Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po pościgu - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po pościgu

Data publikacji 12.01.2018

Mundurowi z Żoliborza zatrzymali kierowcę hondy, który chcąc uniknąć kontroli drogowej, ratował się ucieczką. Funkcjonariusze pościg zakończyli na ulicy Mierosławskiego. Badanie stanu trzeźwości 22-latka wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna od dwóch miesięcy posiadał prawo jazdy. Policjanci przedstawili już kierowcy zarzuty. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Żoliborscy mundurowi patrolując ulice dzielnicy, zwrócili uwagę na pojazd, bez włączonych świateł. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę hondy do kontroli drogowej. Mundurowi użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak kierowca zamiast zatrzymać się, przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg, który zakończyli na ulicy Mierosławskiego. Tam kierowca uderzył w zaparkowane auto i drzwi garażu. Kierowca próbował jeszcze uciekać pieszo. Kilka metrów od samochodu mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 22-letniego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna od dwóch miesięcy posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami.

Gdy mężczyzna wytrzeźwiał usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i nie zatrzymania się do kontroli drogowej, pomimo wydania przez osoby uprawnione do kontroli przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych oraz polecenia zatrzymania pojazdu. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ek