„Zima w mieście” z bielańskim policjantami - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Zima w mieście” z bielańskim policjantami

Data publikacji 26.01.2018

W czasie ferii, w ramach realizacji programu „Zima w Mieście” uczniowie wypoczywający w stolicy mogą korzystać z organizowanych zajęć między innymi w szkołach. Znajdują tam nie tylko opiekę, ale również szereg atrakcji i bardzo ciekawych zajęć. Aby wypoczynek był nie tylko interesujący, ale przede wszystkim bezpieczny, policjanci i przedstawiciele BBiZK odwiedzają poszczególne placówki, a także zapraszają dzieci do komendy, przypominają wówczas dzieciom o tym, jak uniknąć niebezpieczeństw, jak radzić sobie w sytuacjach zagrożeń i sprawić, by po dwóch tygodniach ferii wszyscy cali, zdrowi i zadowoleni powrócili do szkolnych ławek.

W drugim tygodniu zimowego wypoczynku policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z pracownikami delegatury BBiZK odwiedzili kino „Wisła” na warszawskim Żoliborzu.

Funkcjonariuszka i przedstawiciel BBiZK m. st. Warszawy omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa, przypomnieli o prawidłowych zachowaniach w domu, na podwórku i podczas zabaw w szkole czy świetlicy. W trakcie spotkania zwrócono szczególną uwagę na zachowaniu ostrożności podczas rzucania śnieżkami oraz korzystania z lodowisk. Dzieci z zapałem uczestniczyły w zajęciach oraz zadawały wiele pytań.

W celu utrwalenia przekazanej podczas spotkania wiedzy dzieci otrzymały kolorowanki pt.„Bezpieczne dzieci”, „Kapitan Wyderka” oraz elementy odblaskowe przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Na zakończenie spotkań  życzyli uczniom i bezpiecznego i bardzo atrakcyjnego wypoczynku, a przede wszystkim prawdziwej zimy. 

ek