Bezpieczny Senior – spotkanie na Żoliborzu - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny Senior – spotkanie na Żoliborzu

Data publikacji 06.02.2018

Kilka dni temu policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V i Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz wspólnie z przedstawicielem delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Żoliborz dbając o bezpieczeństwo osób starszych odwiedzili Dom Seniora „ Piękny Brzeg” przy ul. Popiełuszki 16.

Spotkanie, które odbyło się w Domu Seniora „ Piękny Brzeg” przy ul. Popiełuszki, było poświęcone zagrożeniom z jakimi starsze osoby mogą spotkać się w codziennym życiu. W trakcie spotkania policjanci między innymi przypomnieli seniorom sposoby wyłudzania przez oszustów pieniędzy metodami „na wnuczka”, „policjanta”. Ponadto funkcjonariusze szczegółowo omówili zasady bezpiecznego poruszania się pieszych, rowerzystów i kierowców samochodów, zwrócili uwagę na możliwe zagrożenia i wskazali jak ich unikać. Seniorom przypomniano również o właściwym zabezpieczeniu dokumentów tożsamości jak i postępowaniu w przypadku ich utraty.

Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się spostrzeżeniami, zadawali liczne pytania oraz przestrzegali innych opowiadając o własnych doświadczeniach.

Podczas spotkania pracownik Delegatury BBiZK w Dzielnicy Żoliborz wręczył zebranym ulotki informacyjne oraz kalendarze na 2018 r. ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

ek/pt